SOHBET'E BAĞLAN

Yeni Arkadaşlıklar İçin
harikaradyo.com

Türkiye'nin en farklı
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Afyon Sohbet Odaları

Afyon Sohbet Odaları

Ege bölgesinde bulunan ve iç batı anadolu bölümünde yer alan ülkemizin illerinden biridir.Afyon Sohbet Odaları Afyonda yaşayanlara özel arkadaşlık sitesi olan en kaliteli arkadaşlıkları sunuyor.

Afyonkarahisar Türkiye’nin Ege bölgesinde yer almaktadır ve Denizli, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Konya, Isparta ve Burdur illeri ile de komşudur.

Tarihçe
Bilindiği kadarıyla ilk olarak Hitit egemenliğinde olan Afyonkarahisar toprakları, sonra sırası ile Frigya ve Lidya egemenliğine geçti.[1] Daha sonra M.Ö. 16 yüzyılda Pers egemenliğine giren Afyonkarahisar’ı Büyük İskender fethetti. Onun ölümünden sonra Selevkos ve Bergama Krallıkları’nın egemenliğine giren topraklar, daha sonra Roma İmparatorluğu topraklarına katıldı.Alparslanın Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türklerin anadoluyu fethiyle Sultan I. Mesut’un emri ile Akronium Kalesi’nin eteklerine Karaşar Türkleri yerleşmiş ve daha sonra kaleye Karahisar adı verilmiştir. Karahisar ve yöresi, Selçuklu Veziri Sahip Ata Fahrettin Ali’nin “Sahip” unvanı nedeniyle “Karahisar-ı Sahip” olarak anılmıştır. Karahisar-ı Sahip “Vezirin Karahisarı” anlamına gelmektedir. Kutalmışoğlu Süleyman Şah’ın fethiyle ilk kez Türk egemenliğine giren topraklar, 1. Haçlı Seferi sırasındaki Hristiyan egemenliğininden sonra Alaaddin Keykubat tarafından yeniden Türk yönetimine alındı. 12. yüzyılda Germiyanoğullları’nın egemenliğinde olan bölge, sonra Osmanlı İmparatorluğu yönetimine girdi.

Afyon Sohbet Odaları aynı ilimizden katılan çok sayıda kullanıcı arkadaşlarımız bulunmaktadır. Sizler Sohbeti hemşerilerinizle yapmak istemez misiniz? Afyon da oturuyorsanız sitemizde istediğiniz gibi hemşerilerinizle tanışabilir ve buluşabilirsiniz. Her gün yeni kullanıcısına ulaşan seviyeli afyon chat sohbet sitemiz sizlere kaliteli hizmet sunmak için yeni yazılım kullanmaktadır.

Sunucumuzda seviyeli arkadaşlık kurabilmeniz için her şey müsait. Ancak aramızda bir tek sen yoksun, aramıza katılarak Afyon sohbet odalarında yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinebilirsin. İnsanlar bazen yalnız kalabiliyor, konuşacak arkadaş, eş ve dost arayabiliyor. Sizler bu ihtiyacınızı sitemiz üzerinden giderebilirsiniz. Afyon sohbet sitesi, seviyeli sohbetin tek adresi.

http://www.harikaradyo.com

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

  • Yaşadığınız şehirdeki insanlar tanışarak daimi dostlar kazanabilirsiniz. Ayrıca Afyon Sohbet Odaların dan Türkiye’nin her yerinden sohbet odalarına giriş yaparak yeni kişilerle tanışma fırsatına erişebilirsiniz. Afyon’da yaşamakta olan kişilerle birlikte Afyon ve çevresindeki illerden de pek çok üye sohbet odalarımız da yer almaktadır. Bu sayede aynı bölgede yaşayan insanlar tek platform altında toplanarak birbirleriyle tanışma ve sohbet etme imkanına erişmiş oluyolar. Tüm bu aktivitelerin hepsini yapabilmeniz için yapmanız gereken tek şey sohbet sitemize giriş yapmanızdır. Kaliteli zaman geçirmenin ayrıcalığını bizimle yaşayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Limansohbet – Sohbet Chat Limansohbet – Sohbet Chat

Liman Sohbet Liman sohbet ile oyun kanalları ile sizin daha eğlenceli bir ortamda sohbet etmenizi saglamak tek amacımız.Türkiyenin ve dünyanın...

DEVAMI
Gay Sohbet % Ücretsiz Gay Sohbet Gay Sohbet % Ücretsiz Gay Sohbet

Gay Sohbet Gay sohbet şimdi, Gaylerin düşünen insanlar gibi bulabileceği ve arkadaş çevresini genişletebileceği Gaylere adanmış olduğumuz sohbet odasıdır. Eğer...

DEVAMI
Eşcinsel Sohbet – Eşcinsel Sohbet Odaları Eşcinsel Sohbet – Eşcinsel Sohbet Odaları

Eşcinsel Sohbet Eşcinsel sohbet, diğer eşcinsel kullanıcılar ile eşcinsel sohbet etmek isteyen kullanıcılar için en iyi sohbet caddesidir. Kullanıcıların online...

DEVAMI